O czym należy wiedzieć kupując basen dla dzieci?

Basen dmuchany dla dzieci

Baseny ogrodowe rozporowe i stelażowe, mimo że nadają się do użytku przez dorosłych, najwięcej radości przynoszą chyba dzieciom. Basen ogrodowy to nie tylko sposób na dostarczenie rozrywki dla najmłodszych, ale też środek wspierania ich rozwoju. Przygodę z basenem warto rozpocząć jak najwcześniej – im młodsze będzie dziecko w momencie gdy trafi po raz pierwszy na basen, tym szybciej nauczy się pływać. Wszystko przez to, że najmłodsze dzieci pamiętają jeszcze czasy wzrastania w wodnym środowisku błon płodowych. Z wiekiem zatracają naturalną zdolność obcowania z wodą, a efekty nauki pływania nie będą już tak spektakularne, jak wtedy, gdy dziecko już od pierwszych miesięcy życia ma kontakt z basenem.

Zadbajmy o bezpieczeństwo

Tak małe dzieci mają potrzeby nie większe niż basen dmuchany ze ściankami o wysokości kilkunastu centymetrów. Mimo że woda nie ma dużej głębokości, kąpiel malucha powinna odbywać się tylko i wyłącznie pod nadzorem dorosłych. Ścianki basenów dmuchanych mają zwykle bardzo kolorowe wzory, co sprawi, że kąpiel dla malucha będzie jeszcze bardziej atrakcyjna.

basen dmuchany dla dzieci

Wspólna zabawa buduje więzi

Regularne kąpiele sprzyjają budowaniu odporności dziecka, przyczyniają się do ukształtowania prawidłowej postawy, a także zwiększają wydolność układu oddechowo-krwionośnego. Poza tym, wychowywanie dziecka w kontakcie z wodą sprzyja budowaniu wewnętrznej pewności siebie i poczucia sprawstwa u dzieci.
Kolejny ważny powód, dla których warto zdecydować się na basen ogrodowy dla dziecka to zdobycie możliwości budowania relacji z dzieckiem. Codzienne spędzanie z nim czasu na zabawie jest niezwykle ważne dla tworzenia bliskości między dzieckiem a rodzicem.

Akcesoria do zabawy w basenie

Aby uatrakcyjnić dzieciom czas spędzony w basenie, warto popatrzeć na najróżniejsze akcesoria do zabawy dostępne obecnie w sklepach. Mogą to być kolorowe dmuchane rękawy lub kamizelki wspierające naukę pływania. Ciekawostką są również koła pływackie, deski oraz foteliki lub materace do pływania.
Im dziecko jest starsze, tym chętniej doceni elementy do zabawy  grupowej, takie jak nawodne siatki do grania w siatkówkę lub w kosza. Wtedy basen dla dzieci powinien być zdecydowanie większy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*