Jak kupić basen ogrodowy w dobrej cenie?

Zakup basenu ogrodowego zapewni nam nie tylko wspaniały relaks, ale może również znacznie obciążyć domowy budżet. Wszystko zależy od modelu. Na rynku spotkamy produkty ekskluzywne takie jak dmuchane jacuzzi, dzięki którym możesz zorganizować sobie własne SPA w ogrodzie. Oprócz tego występuje wiele zwyczajniejszych modeli, które będą doskonałe dla całej rodziny. Dla najmłodszych produkowane są specjalne baseniki dmuchane oferowane w niskich cenach. Konserwacja basenu oraz dbanie o czystość wody jest obecnie bardzo łatwe, ponieważ mamy do dyspozycji stosowne akcesoria oraz urządzenia. Dzięki nim relaks w basenie ogrodowych stoi na najwyższym poziomie. Satysfakcja w letnie gorące popołudnia czy wieczory jest gwarantowana. Sprawdźmy, jak podejść do tematu w sposób ekonomiczny przy zachowaniu dużej atrakcyjności tego sposobu spędzania wolnego czasu.

Rozmiar basenu

Należy pamiętać o tym, że nasze wydatki nie skończą się jedynie na zakupie samego produktu. Do ostatecznej ceny należy jeszcze doliczyć koszt eksploatacji. Wiąże się on bezpośrednio z rozmiarami basenu. Jeśli zakupimy mały basen rozporowy czy dmuchany, wtedy nie będziemy mieli wielu problemów. Odpadnie zakup urządzeń filtrujących czy urządzeń pomagających utrzymanie w czystości powłok basenu. W dużych basenach rozporowych i stelażowych problem stanowi także walka z glonami, które osadzają się na dnie i bokach w postaci zielonkawego nalotu. Jeśli woda w basenie będzie stała nieruchomo, to przy wysokich letnich temperaturach nawet w ciągu 48 godzin mogą pojawić się zanieczyszczenia. Dlatego należy regularnie stosować chemię basenową, która powstrzyma glony przed namnożeniem się. Jej koszt należy uwzględnić przy zakupie basenu, ponieważ dobre środki o wyższym stężeniu chloru nie są najtańsze.

2733753859_a26d47b6ec_z

Baseny dla dzieci

Baseny dmuchane dla dzieci są rozwiązaniem najtańszym. Dodatkowo są bardzo praktyczne, ponieważ są płytkie, a więc nie potrzebują dużych ilości wody. Ważne jest to również ze względów bezpieczeństwa. Płytki basen jest bezpieczny. Dodatkowo dmuchane ściany są miękkie i nie zawierają twardych elementów. Baseny dla dzieci są bardzo atrakcyjne pod względem formy oraz kolorystyki. Często są stylizowane na palmy, grzybki czy inne cuda, co bardzo podoba się dzieciom. Interesujący brodzik możemy kupić w cenie do 50 zł. Oczywiście spotkamy również droższe modele, np. takie, które zawierają mini zjeżdżalnie i przypominają wodne place zabaw.
Baseny dla dorosłych

Wśród basenów ogrodowych, które przeznaczone są dla dorosłych mamy dwa rodzaje modeli: baseny rozporowe oraz baseny stelażowe. Te pierwsze są z reguły tańszym rozwiązaniem. Są proste  w konstrukcji, co przekłada się na łatwość montażu. Jeśli szukamy basenu np. dla 4 dorosłych osób, to wystarczy basen o średnicy około 2,7 do  3 metrów. Wtedy komfort będzie pozostawał w dobrych proporcjach do ceny. Baseny stelażowe o większych rozmiarach są już droższym rozwiązaniem. Na przykład na zakup basenu o powierzchni około 15 m2 należy przeznaczyć około 4 000 zł. Będzie idealny do dużego ogrodu czy w ofercie agroturystyki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*