Wszystko, co chciałbyś wiedzieć o przenośnych basenach ogrodowych

Zagadnienie basenów ogrodowych może stanowić nie lada wyzwanie dla kupującego. O sukcesie możemy mówić jednak nie w momencie zakupu takiego basenu, lecz w dalszym etapie. Kluczowe jest prawidłowy montaż, użytkowanie, a przede wszystkim dbanie o czystość wody. W naszym przewodniku podpowiemy jakich błędów uniknąć oraz na co zwrócić szczególną uwagę, żeby nasz relaks wodny był taki, jak pokazują to  zdjęcia reklamowe.

Posadowienie basenu

Jest to bardzo ważne zagadnienie, ponieważ musimy tutaj pogodzić warunki terenowe naszej działki z wymaganiami producenta. Teren powinien być maksymalnie poziomy. Wszelkie przechyły są niedopuszczalne. Spowodują nierównomierny nacisk litrów wody w basenie na ściany, co przyczyni się do ich deformacji. Duży basen rozporowy czy stelażowy warto postawić w miejscu z dobrą ekspozycją na słońce. Dobre nasłonecznienie zapewni, że woda będzie dobrze nagrzewała się. Kolejny warunek to oddalenie np. od drzew. Dzięki temu unikniemy spadających liści, owadów itp.

Przydatne akcesoria basenowe

Jeśli decydujemy się na zakup basenu o dużych gabarytach, warto zaopatrzyć się w kilka podstawowych akcesoriów. Często są sprzedawane w zestawach z basenem. Najczęściej jest to mata pod basen, która zabezpieczy powłokę dna oraz pokrywa basenowa. Można z niej korzystać przykrywając basen na noc lub w ciągu dnia, kiedy nie kąpiemy się. Obowiązkowym wyposażeniem są akcesoria do czyszczenia powłok basenowych. Najczęściej jest to odkurzacz basenowy. Przydatny jest też skimmer, który służy do oczyszczania zabrudzeń, które unoszą się na powierzchni wody. Bardzo pomocnym urządzeniem w przypadku basenów o większej głębokości będzie również drabinka. Dzięki niej bezpiecznie dostaniemy się do basenu, jak również zejdziemy do wody.

8848794887_c9ace6bc30_z
Woda w basenie

Utrzymanie przezroczystej wody w basenie o dużej pojemności to nie lada wyzwanie. W upalny dzień nawet po 24 godzinach w wodzie basenu zaczynają namnażać się glony i algi, które później obserwujemy w postaci zielonkawego nalotu. Łatwo także o bakterie i inne mikroorganizmy. W walce z niechcianymi żyjątkami niezbędna będzie pompa filtrująca, która podczas przepompowania wody wprawi ją w ruch. Woda stojąca jest o wiele bardziej sprzyjającym środowiskiem. Oprócz tego filtr pompy odczyści wodę z drobnych zabrudzeń.  Konieczne jest stosowanie także chemii basenowej, dzięki której zapobiegniemy rozmnożeniu się mikroorganizmów.

Basenowe hity na lato

Wybór basenów może być większy niż Ci się wydaje. Obecnie samodzielnie możesz zorganizować SPA  we własnym ogrodzie lub tarasie budynku. Jest to możliwe dzięki dmuchanym  basenom z hydromasażem, które są nawet wyposażone w funkcje podgrzewania wody. Tak więc kąpiel w nich nie różni się od kąpieli w stacjonarnym jacuzzi. Osoby, które z kolei cenią sobie estetyką, powinny zainteresować się modelami z serii Sequoia Spirit. Są to baseny, których ściany imitują drewno sekwoi. Prezentują się bardzo stylowo i elegancko. Będą doskonałym uzupełnieniem pensjonatów o wysokim standardzie czy hoteli.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*