Modele basenów ogrodowych – plusy i minusy

Od kilku sezonów kupowanie przenośnych basenów ogrodowych stało się bardzo popularne. Nic dziwnego, ponieważ posiadanie basenu na własnej posesji ma samo plusy. Nie musimy korzystać z miejsc publicznych, w których często narażamy się na tłumy. Wypoczynek we własnym basenie jest intymny i relaksujący. Oferta basenów oraz akcesoriów basenowych jest bardzo szeroka, co nie ułatwia wyboru zdezorientowanym klientom, tym bardziej, że pojawia się coraz więcej nowych modeli. W tym poradniku przyjrzymy się podstawowym modelom.

Baseny stelażowe

Te modele charakteryzują się dużymi rozmiarami. Ich konstrukcja jest bardzo wytrzymała na duże objętości wody. Składa się z powłok ścian i dna, które rozpięte są na rusztowaniu z odpornych rurek montowanych poziomo oraz pionowo. Powłoki najczęściej są wykonane z wielowarstwowego poliestru. Minusem jest małe zróżnicowanie kolorystyczne. Najczęściej są one niebieskie lub wykonane z szarobiałych laminatów. Basen stelażowy będzie odpowiedni, jeśli chcemy kupić coś, co będzie odpowiednie dla wieloosobowej rodziny. W tych modelach bardzo ważne jest dbanie o czystość wody, ponieważ w ciepłym wilgotnym środowisku bardzo łatwo o namnożenie się glonów oraz alg.

2112439272_a68d702993_z

Baseny rozporowe

Baseny rozporowe różnią się bardzo od basenów stelażowych. Nie posiadają ani jednej twardej części. Ich kształt nadaje woda, która rozpiera ściany basenu. Na brzegach ścian znajduje się pierścień, który się nadmuchuje. Przez to, że jest wypełniony powietrzem unosi się zawsze do góry w miarę jak dolewamy wody. Ze względu na swoją konstrukcję baseny rozporowe są wyłącznie okrągłe. Ich plusem jest to, że występują w wielu różnych rozmiarach. Możemy wybierać w modelach o wielkościach np. Intex Easy Set 244 x 76 cm w cenie 155 zł, basen ogrodowy Bestway 366 x 76 cm w cenie 389,00 zł lub znacznie większy basen ogrodowy Bestway 549 x 122 cm w cenie 1 319,00 zł. Baseny rozporowe można użytkować przez kilka lat, jeśli będziemy postępować zgodnie z instrukcją. Warto pamiętać o zakupie dodatkowych akcesoriów takich jak mata pod baseny czy pokrywa basenowa, która zabezpieczy wpadanie zanieczyszczeń do środka. Poza tym niezbędna będzie pompa filtrująca, odkurzacz do dna czy skimmer, a także chemia basenowa, która zapobiegnie osiadaniu się zielonkawego nalotu.

Baseny dmuchane

Baseny dmuchane są idealne dla najmłodszych dzieci. Występują również modele, które pomieszczą starsze pociechy np. basen dmuchany Sześciokąt 305 x 58 cm w cenie 247,00 zł. Baseny dmuchane są bardzo miękkie, dzięki czemu nie spowodują urazów mechanicznych. Oprócz tego z reguły są płytkie, przez co są bardzo bezpieczne. Dodatkowo występują w wielu różnorodnych kształtach i kolorach. Mogą mieć np. formę grzybków, placów zabaw, zawierać zjeżdżalnie czy mini natryski, dlatego są bardzo atrakcyjne dla dzieci. Oczywiście minusem jest to, że łatwiej przebić powłoki basenu dmuchanego. Natomiast w takich sytuacjach łatwo poradzimy sobie, jeśli będziemy posiadali w zapasie komplet łatek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*