Przenośne baseny ogrodowe – rodzaje, ich wady i zalety

Oferta basenów ogrodowych może spowodować zawrót głowy u niezdecydowane i niezorientowanego klienta. Warto go mieć na wyposażeniu swojej działki czy ogrodu. Ostatnie lato było gorące i wszystkoi wskazuje, że kolejne będzie podobne. Zanurzenie w orzeźwiającej wodzie to sposób na gwarantowany relaks. W dodatku nikt nie będzie nam przeszkadzał na naszej prywatnej działce w od różnieniu od kąpielisk publicznych czy aquaparków. Jakie artykuły mamy do dyspozycji? Jaki powinniśmy wybrać basen dla  małego dziecka, a jakie mamy możliwości przy zakupie basenu dla rodziny?

Baseny dmuchane

Jest to pierwszy wariant, który przychodzi nam na myśl.  Zapewne wszyscy, przynajmniej w okresie dzieciństwa, korzystali latem  z baseników dmuchanych. To co obserwujemy na rynku aktualnie, jest zupełnie czymś innym. Baseny dmuchane nie muszą już mieć wyłącznie okrągłej czy prostokątnej formy, czy być ubogie w kolory. Dzisiejsze baseny dmuchany są bardzo ciekawe. Przybierają najróżniejsze formy. Mogą posiadać nawet mini natryski czy zjeżdżalnię. Najczęściej składają się z wielu różnych nadmuchiwanych elementów o różnych kształtach. Za taką atrakcyjnością idą również walory użytkowe. Jeśli jedna część zostanie przebita, z basenu i tak dalej można będzie korzystać.  Powietrze w pozostałych elementach nadal pozostanie. Razem wszystko stanowi imponującą całość i nawet dorośli mogą zazdrośnie patrzeć na maluch radośnie pryskające się w wodzie.

91968111_9ccea7d44b_z
Baseny rozporowe

Baseny rozporowe są również miękkie tak jak baseny dmuchane. Ze względu na swoje gabaryty są jednak polecane dla najstarszych dzieci oraz jako baseny rodzinne. Występują także w jednobarwnej i monotonnej kolorystyce. Praktycznie wszystkie są niebieskie. Można regulować natomiast ich wysokość. Jedyną dmuchaną częścią jest kołnierz wieńczący ścianę basenu. Jeśli chcemy żeby basen był niewysoki, wtedy nalewamy odpowiednio mało wody i kołnierz podnosi się na niewielką wysokość. Jeśli chcemy, żeby basen przyjął maksymalna wysokość określoną przez producenta, wtedy nalewamy dużo wody zgodnie  z instrukcją. Tworzywo z jakiego są wykonane baseny rozporowe to PCV. Jest ono stosunkowo wytrzymałe, ale należy użytkować je zgodnie z zaleceniami producenta. O dużą masę wody należy odpowiednio dbać, aby zapewnić jej czystość i przejrzystość. Warto pod basen podłożyć specjalną matę, która ochroni go przed ostrymi elementami podłoża. Dodatkowo należy dokupić pokrywę czy zestawy filtrujące wodę.

 

 

Baseny stelażowe

Ten rodzaj basenów przenośnych wyróżnia się rozmiarami. Jest zbudowany w sposób zapewniający maksymalną stabilność, dzięki czemu konstrukcja wytrzyma napór ogromnych ilości wody. Z tego względu baseny stelażowe osiągają imponujące rozmiary.  Do wykonania powłok ścian i dna wykorzystuje się wielowarstwowe tworzywo, dzięki czemu basen nie odkształca się i jest odporny na przebicie itp. Z takiego basenu może wygodnie korzystać wieloosobowa rodzina czy goście pensjonatu albo agroturystyki. Warunkiem jest oczywiście prawidłowe dbanie o czystość wody.

 

Przykładowe modele basenów ogrodowych, wraz z cenami i rozmiarami oraz akcesoriami dodatkowymi do basenów znajdziesz tutaj: http://ogrodosfera.pl/baseny-ogrodowe

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*