Ranking basenów ogrodowych

Zanim dokonamy zakupu warto zapoznać się, jakie produkty są najpopularniejsze. Jakie modele są najczęściej wybierane? W internecie można zapoznać się także z wadami oraz  zaletami poszczególnych produktów. Jest wiele modeli wśród przenośnych basenów ogrodowych. Oczywiście warto zawęzić swój wybór, przez określenie, jak duży basen nas interesuje, kto będzie głównie z niego korzystał oraz jaki budżet chcemy przeznaczyć. Na przykład nie każdy basen będzie odpowiedni dla małych dzieci. Nie każdy będzie także odpowiadał sposobowi w jaki chcemy odpoczywać. Sprawdźmy jakie modele były najczęściej kupowane w ubiegłym roku za pośrednictwem sprzedaży internetowej.

1. Intex Ultra Frame

Jest to produkt, który zwyciężył. Z pewnością jego cechą charakterystyczną są imponujące rozmiary tzn. 549x274x132 cm. Zastrzeżenie producenta jest takie, że przeznaczony jest on dla dzieci od 5 lat. Pojemność basenu wynosi 17203  litrów. Należy napełniać go w 90%. Konstrukcja basenu jest oczywiście przystosowana do tego, żeby wytrzymać ciśnienie wytworzone przez tak ogromne ilości wody. Stąd ściany basenu nie są zrobione z powłok, ale ze sztywnych laminatów PCV. Dzięki temu basen jest bardzo stabilny. Producent wprowadził także inne praktyczne rozwiązania, np. basen posiada wydajną pompę kartuszową z generatorem chloru.

2.Basen ogrodowy Bestway 457 x 107 cm

Jego atutem to z pewnością wielkość. Będzie idealny do relaksu w ogrodzie dla kilkuosobowej rodziny. Bez problemu zmieści się w nim do 6 osób. Jest odpowiednio szeroki i głęboki. Natomiast wysokość ponad 1 m jest już za duża, żeby korzystały z niego małe dzieci. Dodatkowym plusem jest szybki montaż. Powłoki tego basenu są wykonane z tworzywa PCV – 3 warstwy zapewniają odpowiednią wytrzymałość. Z reguły sprzedawany jest w dwóch wariantach jako  zestaw 3 w 1, który obejmuje basen, pompę basenową z filtrem typu II, albo zestaw 7 w 1, który obejmuje basen, pompę basenową z filtrem typu II, przykrycie na basen, mate pod basen, pływak – dozownik chemii basenowej, a także 1 kg chemii basenowej.

2112439272_a68d702993_z

3. Bestway Basenik

Jest to basen rozporowy, który jest dostosowany do młodszych użytkowników.  Pod tym kątem zaprojektowano odpowiednie wymiary. Baseny posiada przekątną o długości 152. wysokość wynosi 38 cm. Niewielkie rozmiary pozwolą go umieścić na tarasie czy małym ogródku. Poza tym mała ilość wody szybko nagrzeje się an słońcu.  Miękkie ściany są bardzo bezpieczne, a jednocześnie wytrzymałe. Dodatkowo dmuchany kołnierz jest wygodny, ponieważ można się o niego oprzeć.   Producent zaleca, żeby korzystały z niego dzieci powyżej od 3 lat.

4. Intex Easy Set 244 x 76 cm

Basen ten należy do nadmuchiwanych basenów rozporowych. Klienci cenią sobie szczególnie jego wielkość. Taki rozmiar jest idealny dla 2 dorosłych osób oraz dwójki dzieci. Montaż tego typu basenu nie jest skomplikowany. Wystarczy napompować kołnierz oraz napełnić basen wodą. Lustro wody będzie unosiło nadmuchany pierścień. Niewątpliwą zaletą dla kupującego jest to, że basen sprzedawany jest w kilku zestawach. Można wybrać np. zestaw 4 w 1, który zawiera basen, pompę do basenu wraz z filtrem typu A oraz pokrywę na basen

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*